Менінгіома – пухлина що розвивається з оболонки головного або спинного мозку. Діагностується частіше у жінок. У 95% випадків має доброякісний характер: повільно росте, не проростає у здорові тканини що її оточують та рідко рецидивує (появляється повторно після видалення).

Діагноз «менінгіома» не завжди говорить про необхідність нейрохірургічного видалення. З розвитком методів ранньої діагностики, і особливо з широким застосуванням в практиці нейрохірурга магнітно-резонансної томографії, все частіше менінгіоми виявляються на ранніх стадіях - коли симптоматика слабко виражена, або взагалі на безсимптомній стадії (наприклад, під час МРТ головного мозку у ході діагностування іншої хвороби). У такому випадку, лікар може прийняти рішення про обрання тактики «wait&see» (динамічне спостереження), коли пацієнт кожні 3 або 6 місяців проходить МРТ головного мозку, задля відстеження можливих змін у розвитку пухлини.

Але варто пам’ятати:загальноприйнятим стандартом лікування менінгіоми, за умови необхідного досвіду нейрохірурга і забезпеченості сучасним обладнанням його операційної, залишається високоточне мікронейрохірургічне втручання.

Дізнайтесь більше про менінгіому за 3 хвилини!

Якщо розташування менінгіоми не дозволяє повністю видалити її (тотальність видалення визначають за шкалою Simpson від І до V ступеню), або загальний стан пацієнта не дозволяє провести мікрохірургічне втручання, може бути показане безконтактне радіохірургічне лікування на сучасному лінійному прискорювачі (проводиться високою разовою дозою іонізуючого випромінювання, що приводить до руйнування ДНК клітин пухлини). Традиційна променева терапія не демонструє належного результату. Бережіть здоров’я!